VILNIAUS L/D "GELVONĖLIS"

Informacija apie darželį

Drugeliai

“Drugeliai”, rusų-lenkų, vaikų amžius 1,5 – 3m.,
Auklėtojos: Veslava Kizelevič, Valentina Dirsienė
Auklėtojos padėjėja: Galina Movčan


5 responses to “Drugeliai

 1. Beata parašė:

  Aciu aukletojoms uz nuostabu darba! Mano dukra labai greitai adaptavosi darzelyje siu nuostabiu aukletoju ir darzelio direktores deka, ismoko labai daug daineliu ir eilerastuku, tapo daug savarankiskesne per trumpa laikotarpi. Grupeje ir darzelyje nuolat rengiamos sventes. Tikrai dziaugiames, kad dukra lanko sia grupe.

 2. Beata Dolgopolova parašė:

  Święto Rodziny.

  15 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca w grupie Motylki obchodziliśmy Święto Rodziny. Obchody Dnia Rodzin to okazja do przypomnienia, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.
  Tłumnie przybyli na takie wspaniałe Świeto rodzice a także i dziadkowie. Każda z dziewczynek miała przepiękny wianuszek, zrobiony z kolorowych kwiatków, chłopczyki zaś mieli piękne, wiosenne kwiatuszki – przypięte do koszulek. Oczywiście za wspaniałe te dekoracje, które tak ślicznie upiększały nasze dziatki i przypominały wiosennę łąkę kwiatów – zawdzięczamy naszym wspanałym paniom – Pani Wiesi i Pani Iwonie.
  Dzieci zaprezentowały bardzo piękne, aż do łez wzruszające, piosenki i wiersze, przygotowane specjalnie dla rodziców. W przedstawienie wplecione były tańce, zabawy, ktore dostarczyły wszystkim wiele radości, jak dzieciom zarówno i rodzicom. Przedszkolaki przygotowały niespodzianki dla Mamy i Taty – wspaniałe bukieciki kwiatów oraz papierowe motylki, które samodzielnie wykonały. Rodzicom prezenty bardzo się spodobały. Był to wspaniały czas spędzony w rodzinnym gronie.
  Chciałabym w imieniu swoim oraz rodziców podziękować dla naszych wspaniałych pań za organizowanie tak pięknego, wiosennego Święta Rodziny. Dziękujemy za Waszą pracę, cierpliwość, za trud włożony w kształcenie naszych dziatek.
  Dziękujemy Pani Wiesiu i Pani Iwono,
  Przyjmijcie od rodziców szczere wdzięczności słowa.
  Dla nas szczęście to największe,
  Gdy nasze dziatki i panie są zdrowe, pogodne ducha,
  zawsze uśmiechnięte i wesołe.
  Mamy nadzieję, że wydarzenia i inicjatywy, które towarzyszyły podczas obchodu Święta Rodziny, były czasem wspólnej radości rodzin i wspólnego budowania dobrego klimatu dla dzieci i rodziców.
  Mama Ernescika i Patrycji – Beata D:-)

 3. Beata, mama Patrycji i Erneścika parašė:

  Święto Bożonarodzeniowe,
  W imieniu komitetu rodzicielskiego oraz rodziców grupy “Motylki“ chcielibyśmy złożyć dla naszych wspaniałych Pań: Pani Wiesi, Pani Iwony, Pani od muzyki oraz pani Dyrektor najserdeczniejsze podziękowania za przepiękny Bożonarodzeniowy koncert, który odbył się 22 grudnia 2015 roku. Świąteczne dekoracje i muzyka, sprawiły, że już wchodząc do sali na przedstawienie poczuliśmy magię zbliżających się Świąt.
  Na początku przedstawienia przewitały widzȯw na sali oraz pozdrowiły z nadchodzącymi Świętami nasze kochane panie: pani Wiesia i Pani Iwona. Rodzinna atmosfera ogrzewała nas jak słoneczko, co ogrzewa mroźne, najkrótsze dni w roku. Następnie rozpczęło się przedstawienie dzieci, które wzruszyło rodziców aż do łez. Ta atmosfera, kiedy na sali zostało zgaszone światło-i dzieci, dziewczynki – przeubrane w cudowne, białe jak śnieg, aniołki, a chłopczyki zaś Krasnoludki (w szpiczastych czerwonych czapeczkach), weszły do sali niosąc w ręku światełka, właśnie kojarzyło się z Betlejemskim Światłem Pokoju – symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.
  Dzieci na scenie zaprezentowały swoje niesamowite umiejętności. Wspaniale tańczyły, śpiewały, wyraziście deklamowały wiersze. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. W trakcie koncertu rozbrzmiewały nowoczesne piosenki, wykonywane poprzez cudownych aniołków i Krasnoludków.
  Święty Mikołaj każdego dzieciaka pokatał na swoich czarodziejskich saneczkach-wysłuchał wiersze, wspólnie tańczył i śpiewał -oraz każdemu z uczestników wręczył piękne prezenty.
  Koncert Bożonarodzeniowy sprawił dla dzieci oraz dla dorosłych olbrzymią ilość radości i uśmiechu. Ta nieznakomita atmosfera połączyła nas w jedną dużą rodzinę. Było coś wspaniałego… Tak niewiele nam potrzeba, by przytulić się do nieba. Na zawsze zostanie to widowisko w naszych sercach.
  Po ukończeniu przedstawienia, w grupie odbyło się dzielenie się opłatkiem. Pani Wiesia pozdrowiła rodzicȯw oraz maluchȯw pięknym wierszem. W tej pięknej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszyscy podzielili się opłatkiem, składali wzajemnie sobie życzenia, zdrowych, miłych, spokojnych Świąt i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Czuliśmy się jedną rodziną. Chwile, kiedy można na moment było zwolnić, problemy codzienne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy i cieszy. Trudno spotkać opinię odmienną od tej, że wigilia i następujące po niej dni są najbardziej oczekiwanymi i najpiękniejszymi świętami w roku. Także czekał na nas świąteczny poczęstunek: pyszny tort, ufundowany poprzez administrację przedszkola „Gelvonėlis” oraz niesamowicie smaczne smakołyki, upieczone przez naszych wspaniałych rodziców.
  Serdecznie dziękujemy naszym Paniom za wspaniały wieczór. Jesteście naszymi aniołkami, które nie mają skrzydeł, ale bezinteresownie wyciągają ręce i proponują zawsze swoją pomoc. Właśnie na Was zawsze możemy liczyć- wiecie, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu. Trudno wyrazić słowami wdzięczność, którą czujemy, jednak bardzo Wam dziękujemy za Wasze otwarte serca, uśmiech, poczucie humoru, pomóc, zrozumienie, wytrwałość,cierpliwość -za Waszą pomysłowość i naprawdę ciężką pracę, włożoną w kształceniu naszych dziatek.
  Dziękujemy Wam za to-że jesteście z nami.

  Beata, mama Patrycji i Erneścika

 4. Beata, mama Patrycji i Erneścika parašė:

  Dzień Babci i Dziadka
  Styczeń miesiąc jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie o osobach, ktȯrym zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa: babciach i dziadkach. W przedszkolu „Gelvonėlis“ zapraszanie dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest wieloletnią tradycją. W tym roku w grupie ‚Motylki“ impreza odbyła się 29 stycznia. Tego właśnie dnia dzieci pod kierownictwem wspaniałych Pań: Pani Wiesi, Pani Iwony oraz Pani od muzyki przygotowały dla dziadków bogaty program artystyczny.
  Uroczystość rozpoczęły nasze wspaniałe panie, które mile przywitały tłumnie na święto przybyłych dziadkȯw oraz złożyły Im życzenia. Pȯźniej nastąpił występ wnukȯw: dzieci recytowały wiersze dla swoich wspaniałych dziadkȯw, tańczyły, składały życzenia razem z dziadkami, brały udział w rȯżnych zawodach. Każde dziecko było dumne ze swoich dziadków i chciało Im to jak najpiękniej pokazać. Dzieci czuły się swobodnie, bo wiedziały, że nawet jeżeli coś pȯjdzie nie według planu, babcie z dziadkami im wybaczą.
  Wspaniałą niespodzianką dla dziadkȯw były konkursy: dziadkowie musieli odgadnąć jakie są ulubione zajęcia wnukȯw. Także dziadkowie okazali się mistrzami w tańcu – pięknie zatańczyli taniec „Jawor“, który był nawet z niespodziankami. Niezwykle ciekawa i wesoła była zabawa, kiedy wnukowie udawali, że na pleckach swoich dziadkȯw robią ciasto na picę i wkładają do piekarnika. Dziadkom ten konkurs był dobrym masażem plec, wnukowie zaś niezmiernie cieszyli się, że ich dziadkowie tak chętnie biorą udział w konkursach.
  Poprzez zabawę wnukowie przypominali też seniorom czasy ich młodości: dziadkowie musieli zaprezentować swoje zdolności aktorskie w konkursie: który z dziadków klamarkami do ubrań najpiękniej upiększy swoją babcię. Wszyscy świetnie się bawili, było sporo śmiechu, radości, każdy z dziadkȯw sprawił się na całe 100 i za swoje zasługi otrzymał nagrodę.
  Na zakończenie święta wnukowie podziękowali dziadkom za przybycie śpiewając piosenkę i wręczyli ukochanym swoim dziadkom własnoręcznie wykonane widokówki. Dziadkowie zaś w podzięce za wspaniały występ ze łzami od wzruszenia bili gorące brawa dla swoich malutkich pociech. Dla wszystkich zebranych widzów bardzo się podobało piękne przedstawienie wnuków.
  Po uroczystości Panie wraz z dziećmi zaprosiły dziadków na herbatkę z ciastkami. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy i herbaty, dziadkowie w grupie oglądali przedłużenie koncertu: wnukowie śpiewali, tańczyli i grali dla swoich dziadków na różnych instrumentach. Dziadkowie mieli okazję pooglądać wystawę prac swoich wnuków. Każdy przedszkolak rȯwnież pokazywał wystawę swoich zdjęć wraz z dziadkami, ktȯra dla dziadkȯw sprawiła wielką radość w serduszku.
  Dziękujemy wszystkim dziadkom za ich złote serca, bezgraniczną miłość i dobroć, które okazują swoim wnukom i życzymy dziadkom krzepkiego zdrówka, wytrwałości, pociechy ze swoich wspaniałych pociech i STO LAT.
  W imieniu swoim, dziadkȯw oraz rodzicȯw grupy „Motylki“ chciałabym rȯwnież powiedzieć OGROMNE DZIĘKUJĘ dla naszych wspaniałych Pań: Pani Wiesi, Pani Iwony, Pani od muzyki za ogromny trud i wysiłek włożony w piękne przedstawienie. Tylko zawdzięczając Waszego starania, koncert dla dziadków w wykonaniu przedszkolaków był przedstawiony na wysokim poziomie – był efektem wielu godzin ciężkiej pracy naszych pań i dał ogromną satysfakcję dzieciom biorącym w nim udział. Piękne dekoracje, sporządzone rączkami naszych Pań, zachwycały wszystkich gości – były „Bajką dla oczu“
  Zawdzięczając Pani Wiesi, Pani Iwony, Pani od muzyki, dzieci pokazały swoje umiejętności, pokazały, iż potrafią wydobyć z siebie swoje zdolności i pokazać to przed dużą publicznością. Nasze cudowne Panie zawsze o wszystkich pamiętają, potrafią stworzyć rodzinną atmosferę, za co są cenieni i szanowani. Na swoich twarzyczkach, mimo tego jaka pogoda panuje za oknem, zawsze mają ciepły uśmiech oraz pogodny nastrój. Jesteśmy dumni, że wychowujecie nasze dziatki w języku ojczystym, że nieobce są dla Was polskie zwyczaje i tradycje.
  Wyrazy szczerego podziękowania składamy naszej Pani Dyrektor, ktȯra zawsze bierze udział w każdej dziecięcej imprezie i razem z dziećmi, rodzicami oraz dziadkami cieszy się z sukcesu każego przedszkolaka.
  Dla Pani Oksany DZIĘKUJEMY za przygotowany pyszny poczęstunek oraz codzinną opieką nad naszymi pociechami.
  DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI, ZA WASZĄ OGROMNĄ MIŁOŚĆ DO DZIECI, ZA ZROZUMIENIE, ZA DOBRE RADY I ZA WASZE DUŻE, KOCHAJĄCE SERCA.
  Nasze Panie są najmilsze i najlepsze na świecie,
  Wszystkim powiemy, ktȯrzy o tym nie wiecie.
  Kochamy nasze Panie, uściskamy Ich za szyję,
  Niech będą zdrowe i STO LAT żyją!

  Beata D, mama Patrycji i Erneścika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: